US Open – Federer by tipoval Nadala

NEW YORK – Jednoznačným favoritem dvouhry mužů na závěrečném grandslamovém turnaji tenisové sezóny US Open, který se v New Yorku začne v pondělí v 17:00 SELČ a potrvá do neděle 9. září, je Švýcar Roger Federer.

Nejvy & scaron; & scaron; í nasazen & yacute; a držitel ostatn & yacute; ch tří titulů m & aacute; & Scaron; anci stát se prvn & yacute; m & scaron; tyrikr & aacute; t v řadě & uacute; spe & scaron; n & yacute; m hr & aacute; čem během tzv. otevřené & eacute; ry datované rokem 1968. Ne | & yacute; m se to naposledy povedlo legend & aacute; rnemu Američanovi Bill Tilden v sez & oacute; ne 1924. “Pozor, New York, to je bl & aacute; obilí & eacute; místo. nočních & eacute; z & aacute; pasy, vlhkost vzduchu, hor & uacute; Čávy, celků & aacute; atmosf & eacute; ra, vítr…Pokud dok & aacute; te vyhrát tady, m & ocirc; ete to dok & aacute; zeť kdekoliv, “vyhl & aacute; sil po pr & iacute; chodu do” velk & eacute; ho jablka “Federer, kter & yacute; na žádném jiném grandslamu nepotřeboval tolik pokusů na překonání osemfin & aacute; lov & eacute; ho 4 . kola.

Dvacet & scaron; esťročn & yacute; Basilejské & yacute; rod & aacute; k vst & uacute; pij do letošního & eacute; ho dění v are & aacute; li Flushing Meadows v Corona Parku v & scaron; čtvrtý Queen & acute; s jako l & iacute; der světů & eacute; ho žebra & iacute; čka ATP Entry 187. t & yacute; Zdena nepřetržitě. Už 109. t & yacute; Zdena nonstop je korunní & yacute; m princem & scaron; paní Rafael Nadal, kter & yacute; v bilanci vz & aacute; jemn & yacute; ch s & uacute; bojů vede 8: 5.Př & aacute; ve t & iacute; to dva tenisté se setkali v rozhoduj & uacute; com s & uacute; boji na ostatn & yacute; ch dvou akcích “velké & scaron; tvorky”. Třikrát & aacute; t za sebou nikoho in & eacute; ho do fin & aacute; le nepustili Austr & aacute; lčania Fred Stolle a Ken Rosewall v letech 1964 – 1965.

antuka & yacute; m panovn & iacute; kom zůstal v j & uacute; ni Nadal, kter & yacute ; zavřít & scaron; en & iacute; m čist & eacute; ho hattricku v Par & iacute; žij připomněl hegem & oacute; niu Bj & ouml; rna Borga ze sez & oacute; n 1978 – 1980. “FedEx” se vz & aacute; p & auml; t & iacute; v j & uacute; li vyrovnal legend & aacute; rnemu & scaron; v & eacute; dovi na wimbledonské tr & aacute; ve pátým triumfem v s & eacute; rii – předchůdce to zvl & aacute; dol v letech 1976 – 1980.Relat & iacute; vn neutr & aacute; ln p & ocirc; da, akryl & aacute; tov & yacute; tvrd & yacute; povrch typu decoturf II, zřejmě přece jen více svědčí & iacute; & Scaron; vajčiarovi: & scaron; paní se na US Open e & scaron; te nedostal dále než do & scaron; tvrťfin & aacute; le. “Chci vyhrát každý & yacute; jeden turnaj, na kterém & scaron; Tartu. Vím, že je to nemožný & eacute ;, ale já se aspoň snaž & iacute; m,” podotkl 21letý & yacute; rod & aacute; k z Manacor.

Ve prospěch psychické pohody přítele Bojnické rod & aacute; čky Mirka Federerová Federera hovor & iacute; i skutečnost, že necelý & iacute; dvěma představitelných & yacute; m psychické & yacute; m blokem: ned & aacute; vno v Cincinnati z & iacute; skal svou jubilejní & yacute; 50.trofej v profi-kari & eacute; re a v New Yorku op & auml; ť nenašla & uacute; pá & scaron; Anconě dobýt čist & yacute; Grand Slam. Držitel 11 takto hodnotný & yacute; ch prim & aacute; tov ať & yacute; bal ve fin & aacute; le na devíti položkách & aacute; ch GS v řadě. Už při Seine t & yacute; m vítězí Austr & aacute; lčana Jacka Crawforda z let 1933 a 1934.

O rivalitě s Nadalem, kter & yacute; je o p & auml; ť let mlad & scaron; & iacute ;, & scaron; vajčiar řekl: “Uvědomte si, pokud & eacute; jsme odli & scaron; n & eacute; typy. On je lev & aacute; k, já prav & aacute; k. On ned & aacute; dopustit na obouruční & yacute; bekhend, já ho zahr & aacute; m jednou rukou. Jinak se zpr & aacute; váme i oblékáme. Nadal m & aacute; dluh & eacute; vlasy, moje s & uacute; krat & scaron; í.Pat & iacute; k mlad & iacute; kem a s & aacute; m sebe bych zařadil mezi, řekněme, t & yacute; ch cz & uacute; šené & scaron; & iacute; ch. V & scaron; echny ty rozdíly vytv & aacute; raj & uacute; velk & yacute; potenci & aacute; l. “Jako je zn & aacute; me, Federer při přepravě z Montrealu do Cincinnati” přibalil “Nadala do svého s & uacute; Soukrom & eacute; ho letadla a nyní už jako celků & yacute; v & iacute; taz pr & iacute; právních & eacute; ho okruhu US Open Series Lever 2000 Challenge 2007 až nečekaně otevřeně skon & scaron; státÛ: “Pokud bych měl tipovat v & iacute; Taza při mé absenci, pak bez v & aacute; haní Rafaela.Byl by to on. Žádejte ode mě stavení domu na někter & eacute; ho z konkurentů a já si vyberu pr & aacute; ve jeho. Lidé nyní mluví o Djokovičem, ale pokud m & aacute; m být & uacute; primn & yacute ;, považuji Nadala za lep & scaron; ího, mnohem lep & scaron; ího. “

Kde si dva rozebrali ostatn & yacute; ch 10 grandslamů & yacute; ch trofej & iacute ;, hl & aacute; ses o slovo třet & iacute ;. Srb Novak Djokovič na kanadské s & uacute; části Masters Series postupně zdolal Nadala i Federera. V Montrealu se stal prvn & yacute; m tenistou po 13 letech, kter & yacute; na jednom akcí & iacute; oskalpoval kompletn & uacute; horn & uacute; trojku renkingu. “Tot & aacute; ln to změnilo m & ocirc; j pohled.Pokud se v & aacute; m podaří & iacute; vyhrát turnaj jako byl tento a navy & scaron; e proti hr & aacute; čem jako s & uacute; t & iacute; to, dod & aacute; v & aacute; m to množství sebevědomí, “přiznal 20letý & yacute; Belehradčan, kter & eacute; ho připravuje Slov & aacute; k Mari & aacute; n Vajda.

Možn & eacute; složení dvoj & iacute; c ve & scaron; tvrťfin & aacute; le podle nasazení: < / h3>

Roger Federer (1- & scaron; vejce.) – Andy Roddick (5-USA)
Nikolaj Davyděnko (4-Rus.) – James Blake (6-USA)
Tommy Robredo (8- & scaron; p.) – Novak Djokovič (3-Srb.)
Fernando Gonz & aacute; lez (7-Chile) – Rafael Nadal (2- & scaron; p.)