Som strašne sklamaný, povedal po remíze tréner Jarolím

Tréner reprezentácie Karel Jarolím je veľmi sklamaný z toho, ako český celok vstúpil do kvalifikácie o majstrovstvá sveta. Je si vedomý, že bezgólovou remízou s Azerbajdžanom sa jeho tímu boj o postup veľa skomplikoval. Zároveň ho mrzí, že sa mužstvu nedarí najmä strelecky. Napriek tomu verí, že sa to podarí v budúcom zápase s Nórskom zlomiť.

“Som strašne sklamaný a nesiem to ťažko. Budeme robiť maximum, aby sme sa z toho oklepali, nabudúce to zvládli a to by nám všetkým mohlo pomôcť sa chytiť, “ povedal Jarolím na tlačovej konferencii.

Česi pritom proti Azerbajdžanu začali dobre a mali aj šance, avšak potvrdili svoje strelecké trápenie. Ani v treťom zápase kvalifikácia nedali gól.Vedľa nich čaká zo všetkých deviatich skupín na gól už len Cyprus.

“Nemyslím si, že by chlapci nechceli. V niektorých situáciách sme sa pripravili o sľubnú šancu. Milan Škoda to tam mohol riešiť inak, Skalákovu strelu gólman chytil dobre, hlavičky chodili vedľa a chýbalo to šťastie, “ konštatoval Jarolím.

Opakovali sa tak rovnaké problémy ako pred mesiacom pri bezgólovej remíze so Severným Írskom. “V tých dvoch zápasoch sme hrali na dvoch útočníkov, napriek tomu sme vyšli naprázdno.


Chýba nám prienikové prihrávky, vymyslieť niečo chytrého a trúfnuť si jeden na jedného,”
vymenoval kouč hlavné nedostatky.

“Nezostáva nám než veriť, že to zlomíme. Keby som robil v klube a mohol s hráčmi priebežne pracovať, bolo by to iné.Tu musím veriť, že hráči budú podávať kvalitné výkony v klube a to si potom prenesú sem. Prial by som si, aby sa ofenzívne hráči rozstrieľali, “ vyhlásil Jarolím.

Jeho tímu nepomohlo ani sedem zmien, ktoré urobil v zostave po sobotňajšej prehre 0: 3 v Nemecku. ” Chcel sme tam poslať čerstvé hráčov, aby mali dostatok energie. Tí hráči si o to povedali aj svojimi výkonmi v družstvách. Sme vo fáze poznávania a skladanie nového mužstva. Keď hráča neuvidíme v takých zápasoch, tak nemôžeme povedať, či na to majú, “ uviedol Jarolím.

Zatiaľ nechce kvalifikáciu odpísať a sústrediť sa na budúcnosť. Verí, že sa tím ešte chytí. < i> “Nemám rád dlhodobé výhľady a robenie si alibi. Neviem, čo bude za 14 dní, nieto plánovať niečo na ďalšie roky.Budeme robiť maximum, aby sme sa z toho oklepali, “ dodal.

Viac informácií o detskom nábytku: detsky nabytok