Sergej Kosticyn opouští NHL, v nové sezoně bude oblékat dres Avangardu Omsk

OMSK – Běloruský útočník Sergej Kosticyn bude v příští sezóně hrát za Avangard Omsk v Kontinentální hokejové lize (KHL). Informuje o tom deník Izvestija. Šestadvacetiletý útočník se s “jestřáb” dohodl na podmínkách roční spolupráce.

Zkušený hokejista sice má pro následující soutěžní ročník kontrakt v NHL s Nashvillem, ale generální manažer Predators David Poile informoval, že klub je připraven pustit ho do KHL . Za Omsk hrál S.Kosticyn iv sezoně 2012/2013 během výluky v zámoří, v 27 duelech nasbíral 15 kanadských bodů za 3 góly a 12 asistencí.

Vedení Avangardu Omsk v nové sezoně už nepočítá se službami finského útočníka Matti Kuparinena a lotyšského obránce Georgije Pujaca. “Pro novou sezónu připravujeme nezvyklé mužstvo av něm už hlavní trenér Petri Matikainen s těmito hráči nepočítá. V blízkém čase budeme informovat io dalších změnách v kádru , přičemž ve finálním stádiu se nacházejí rozhovory s několika ruskými i zahraničními hráči, schopnými výrazně posílit Avangard v útoku i obraně, “ informoval Sport-express generální manažer Avangardu Jurij Karman.

Kuparinen odehrál za Omsk v uplynulém ročníku 42 zápasů s bilancí 8 bodů (3 + 5).Pujac oblékal dres Avangardu od sezony 2011/2012 a za ten čas přibylo na jeho konto 85 utkání, ve kterých nasbíral 20 bodů (2 + 18).

Nováček Kontinentální hokejové ligy (KHL) Medveščak Záhřeb podepsal smlouvu s kanadským obráncem Mathieua Carlem. Pětadvacetiletý bek souhlasil s podmínkami roční spolupráce. Mathieu Carle naposledy působil ve švýcarském týmu Servette Ženeva, předtím v Dinamu Riga. V zámoří odehrál v NHL jen tři schůzky za Montreal Canadiens. Zprávu přinesl oficiální web chorvatského týmu.

Finský útočník Markku Anttila bude v nové sezoně oblékat dres klubu KHL Metallurg Novokuzněck.Podle informace oficiální klubové internetové stránky působil dosud 28letý Anttila ve finské SM-liiga, kdy oblékal dresy svého mateřského Ilves Tampere a TPS Turku. V uplynulé sezoně odehrál za TPS 60 zápasů, ve kterých si na své konto připsal 41 bodů (17 + 24).