Mistři světa Milo a Stümpel trénují s Nitrou: Pomohou jí iv extralize?

NITRA – Hokejisté Nitry odstartovali v pondělí druhou fázi letní přípravy s 32 hráči – se čtyřmi brankáři, 11 obránci a 17 útočníky. Obhájce bronzových medailí z uplynulé extraligové sezony chce v té nové do kádru zabudovat několik mladých tváří, proto se v týmu objevily i čeští legionáři David Hrazdíra a Filip Bajtek, útočník Roman Jurák či obránce Jakub Závodský.

Staronovou posilou do obrany je Juraj Ďurkech, který kromě Nitry hrál v minulosti i za Žilinu, Trenčín a Banskou Bystrici. V průběhu minulého týdne se na novém kontraktu dohodl s klubem centr Tomáš Chrenko.V mužstvu naopak skončili Miroslav Vantroba, Lubomír Vosátko, Radovan Trefný, Marek Mašlonka, Jarmo Jokila, Albín Podstavek, Erik Piatak či Tomáš Hrnko.
Trenér Antonín Stavjaňa má ve složení kádru stále několik otazníků, zůstávají mu ještě neobsazené některá místa. Hlavně post brankářské jednotky je pod Zobor stále otevřený. Klub měl zájem o prodloužení smlouvy s Markem Laco, který míří do Žiliny. Dvojkou by měl být Jakub Zima z Nových Zámků. “Není tajemství, že řešíme post brankáře. Uvidíme, jak se budeme v tomto směru úspěšní,” řekl Stavjaňa.Pokud vše dopadne podle předpokladů, brankářská jednotka by měla přijít ze zahraničí.
Vedení klubu rovněž deklaruje zájem o dvou zkušených veteránů, kteří mají ve sbírce titul mistra světa z Göteborgu. “Do tréninků se s námi zapojil obránce Dušan Milo, proto věřím, že v průběhu následujících dní přijde k definitivní dohodě vedení s ním. Pak nám zbývá už jen dotáhnout dohodu s Josefem Stümpelem. Jinak máme kádr v podstatě hotový , “ doplnil trenér Stavjaňa.
Stümpel by měl z USA vrátit 6. srpna. Podle ředitele HK Nitra Jána Plandor plánuje klub kromě pozice hráče nabídnout 41-letému Centra i místo v mládežnickém hokeji. “V něm by byl nositelem určité změny do budoucna.Věřím, že se dohodneme, “ uvedl Plandor.