Kopecký chválí Radivojevič: Máme šance a výborně se doplňujeme

HELSINKI – V roce 2012 tvořily nejproduktivnější útok slovenské hokejové reprezentace na mistrovství světa. Na šampionátu v Helsinkách se setkali i tentokrát, ale centra Michala Handzuš vyměnili za Mária Bližňáka. Branko Radivojevič a Tomáš Kopecký (32) to však zatím “nesype” tak jako před rokem.

Obou zdobí bojovnost a chuť po vítězství a také proto si na ledě tak dobře rozumí. ” jsme podobné typy hráčů. Pro nás není ani jeden puk ztracený a stále bojujeme. On je pravák, já jsem levák, takže se výborně doplňujeme a umíme si vytvořit šance, “ řekl Tomáš Kopecký.

Radivojevič mu chválu oplatil: “Je to důrazný hráč a hlavně před brankou, kde se dokáže dobře orientovat .Pro toto mužstvo je nenahraditelný. Známe se už dlouho. Hrávali jsme spolu ještě v Trenčíně v juniorském týmu a za juniory. Hraje se mi s ním velmi dobře. Na ledě dělá mnoho místa, umí podržet puk, dobře přihrát i vystřelit. “

Radivojevič byl loni nejproduktivnější slovenský útočník na šampionátu, když v deseti duelech vstřelil čtyři góly a přidal stejný počet asistencí, Kopecký zaznamenal pět přesných zásahů a jednu asistenci. Letos nastupují uprostřed útoku s centrem Mário Bližňák, se kterým se rychle sehráli. Pro soupeře jsou neustále hrozbou, ale zatím jim chybí přesná muška.

< em> “Dokážeme si vypracovat šance, ať už hrajeme v přesilovce nebo ve vyrovnaném počtu. To je docela dobré, ale musíme je i proměňovat.Musíme přidat v koncovce a být důraznější, “ pokračoval Kopecký.

Útočníka mrzely zejména TUTOVKY v zápase s finskými hokejisty (0: 2). ” Škoda je. Byli jsme lepší, ale nedali jsme góly a jim padli dva náhodné. Kdyby bylo po první třetině 4: 1, či 4: 0 pro nás, nikdo by nemohl nic říct. Já osobně jsem tam měl také vyložené šance a proti takovým soupeřům jako je Finsko, je musím přeměňovat, takže jsem rozzlobený i na sebe, “ sypal si popel na hlavu.

Kopecký chce už smolný zápas hodit za hlavu. “Prohra ještě mrzí, ale musíme na to co nejrychleji zapomenout a připravit se na velmi důležitý zápas proti Němcům. Doufám, že už budeme mít trochu více štěstí v koncovce a přelomíme smůlu, “ dodal.