Hokej Slovan pokračuje ve vítězné vlně: Trip vyrazil s triumfem v Moskvě

MOSKVA – Hokejisté Slovanu Bratislava odstartovaly první trip na kluzištích soupeřů v nové sezoně KHL čtvrtečním vítězstvím nad dvojnásobným vítězem Gagarinova poháru Dynamem Moskva 2: 1. “Belas” tak mají po šesti zápasech na kontě devět bodů, když si připsali po tři výhry i prohry.

Zahajovací zápas Slovanu na soupeřově ledě v sezoně měl pomalejší rozběh. První velká šance přišla po sedmi minutách, kdy Brusta testoval Robinsona s ostrým výstřelem. Brankář měl puk jen ven a Cvetkovovi chybělo jen málo, aby se dostalo k nárazníku. Slovan reagoval 11 minut po pěkném druhém útoku, ale Ticarův zásah zastavil Robinson. Během dalších deseti minut, více hokejových hráčů z Bratislavy. U 13.Lazus se musel vypořádat s nebezpečným výstřelem Kasparu a krátce poté byli Gorovikovovi odpůrci jen špatně. Neúčastnili se první hry na setkání, ale několik sekund po jejich skončení se už těšili úvodnímu cíli. Kašparovi první pokus ještě nevyšel, ale domácí obránci ho trestuhodně nechali samotného před brankou, kde ho našel Barker a český legionář si šikovně zpracoval puk a poslal ho do horního rohu Lazušinovej branky – 0: 1. O dvě minuty později se hosté těšili po puku v síti Galimov po velké chybě Mihalylik. Videokazeta však ukázala, že to udělal kopnutím bruslí a rozhodčí se pak po krátké konzultaci roztáhl. V 19.minutě mohli jít hosté do dvoubrankového vedení, ale Nedorostovu dorážku zastavila tyč.

Domácí najeli do druhého dějství už na plný plyn a Slovanisti se V úvodních minutách museli odbočit vpravo. Brust, který vyloučil šance Babenka a Pešťusky, je také držel. “Belas” se vymanily zpod tlaku v 25. minutě, když šel na trestnou Hietanen, a svou druhou přesilovou hru v zápase využili na další gól. Kozak porazil Mihalika z modré vlevo a neměl dost času na přesný zápas – 0: 2. Dvě brankové vedení trvalo jen minutu a půl. Hosté nedokázali vyhodit puk z obranného pásma, Karsums přihrál Robinsonovi a kanadský obránce zaznamenal již svůj čtvrtý gól v sezóně – 1: 2.Poprvé šel do Vídně, jeho spoluhráči zvládli první velký handicap s vynikajícím a favorita se nijak nezbavila. Za 34 minut měl Kašpar gól na hokeji, ale neměl slibnou příležitost. Závěrečné minuty byly již v hokeji Dinamo. Také pomohli eliminovat Skokan a před Brustovým cílem vybuchlo kruhové objezdu Moskovniků. 36 minut po brankáři Slovana jeden z obránců hodil puk od brankáře. Dinamo chtělo vyrovnat ještě do přestávky a tak stupňovalo nápor i při hře 5 na 5. vytvořeno si ještě několik šancí, ale skórovat se mu nepodařilo.

Říhovi svěřenci se v závěrečném dějství nesoustředili jen na bránění své poloviny, naopak , Pokusil se ovládat puk a vynaložil mnoho úsilí na soupeře.Dinamo hokejisté nebyli schopni vyvíjet tlak na ně po dlouhou dobu, navíc mají stále častější nepřesnosti. 46 minut po Bartovičově levém křídle mu chybělo, ale Lazouinovy ​​problémy nemohly chybět. V 48. minutě zápasu přerušují hráči celkem protihráče, kteří se pravděpodobně jen chlubí. Karpov se vrhl na Brust, Michail ho vykřikl a ruský útočník vystřelil pod tlakem. Následujících minut bylo Slovanu nesmírně obtížné, protože se krátce dostali k trestnímu Bartovičovi a Nedorostovi a jen proto, aby Dinamo nedokončil. Hosté měli také trochu štěstí, když puk neovladatelně odrazil brankáře.Dinamo paradoxně zastavil Tarasova, který ztratil přilbu, ale hrál nepochopitelně dál a musel jít ke zločince. Čtyři minuty před koncem hry bylo rozhodnutí o hokeji Nedorost, ale doma podruhé zachránil pušku. Hráči dua a dynamika Dinama získali cenný dvojitý pohár Gagarin.