Gáboríkovi navzdory zraněním sebevědomí nechybí: Jsem hráč, který ví, jak dát gól!

COLUMBUS – Marián Gáborík je druhý nejstarší v týmu hokejistů Columbusu, ale měl by být stále nejrychlejší.Když se v rozhovoru pro The Columbus Dispatch zvrtla řeč na věkový faktor, 31-letý slovenský útočník se jen pousmál.

” Už nejsem žádný mladík.Musím trénovat tvrději než moji spoluhráči, abych byl dobře připraven na zápasy. Stále se však cítím dobře. Byly sezony, když jsem vstřelil v NHL přes 40 branek a mám pocit, že to ještě můžu zopakovat. Stále mám chuť létat, “ podotkl trenčínský rodák, od kterého je v Columbusu starší jen centr Derek MacKenzie (32).

< / div>

Zámořské média připomínají, že Gáborík je raketa na bruslích, stroj na góly, ale má to základní podmínku – především musí být zdravý. “Není všechno jen o gólech. Snažím se mužstvu pomáhat i jinými způsoby. Samozřejmě jsem zejména hráč, který umí najít způsob jak dostat puk za záda brankáře.A v tom chci ještě jistý čas úspěšně pokračovat, “ tvrdí účastník dvou olympijských her.

Gáboríkovi již v chlapeckém věku učarovaly hráči, kteří na ledě vyhrávali svou rychlostí nad ostatními. Obdivoval zejména krajana Petra Bondra a také Rusa Pavla Bure. “bure pohyby byly explozivní a také jsem obdivoval schopnost, jak věděl vstřelit gól. Vždycky jsem se rád na něj díval, bylo to vzrušující. A chtěl jsem být jako on a Bondra, “ přiznal Gáborík.

” Marián je hráč, který hraje a uvažuje na ledě velmi rychle.Naším úkolem je ti k němu do útoku vhodné levé křídlo, které by ještě více podpořilo jeho herní kvality, “ vyhlásil Richards.

Po nadcházející sezóně vyprší Gáboríkovi pětiletý kontrakt, který podepsal před nástupem v New Yorku, ale vzal si ho s sebou i do Columbusu. Finovi se zamlouvá myšlenka ponechat si slovenského útočníka i do dalších sezón, musí však zůstat zdravý a prospěšný pro mužstvo.

“Marián se cítí dobře a určitě se může dostat na úroveň před několika sezón . Stále je to mladý muž v nejlepších hokejových letech.Těším se na nejblíže sezónu s ním v týmu, “ řekl významně Kekäläinen, který kdysi hrával v Bostonu i Ottawě.