Červenák bude hrát kvalifikační finále RG a bude se s Capdevilem ubírat perfektně

PAŘÍŽ – Slovenský tenista Pavol Červenák (25) zvítězil v zápase 2. kola tříkolové kvalifikace o postup do hlavní soutěže na druhém grandslamovém turnaji sezóny Roland Garros v Paříži (26. května – 9. června, celková dotace 21,017 milionu eur, antuka ) nad rovněž nenasazeným Chilané Paul Capdeville (30), 156. v renkingu (byl i na 76. příčce), v jejich premiérovém vzájemném souboji za 180 minut 4: 6, 7: 6 (3), 6: 3.

Červenák v prvním setu ze stavu 3: 1 ztratil 4 zápasy za sebou a pouze klesl na nabídku. Navíc, v druhé části měl manko 0: 3 s dvojitým brejkem, předvedl však úctyhodný obrat na 4: 3 (Capdeville v šesté hře udělal tři dvojchyby za sebou). V pozdějším tajemství se vrátil na 3: 1, od 3: 2 se přesunul na 5: 2 a pak přeměnil první setball.V rozhodujícím dějství Červenák otočil skóre z 0: 2 na 4: 2 a přidal brejk v deváté hře, což už znamenalo postup.

“Od začátku jsem hrál dobře. Byl jsem v prvním setu o brejk nahoru, ale soupeř se dobře bránil. Tlačil jsem ho a rozbehával, nedokázal jsem to však dotáhnout. Capdeville se za stavu 3: 0 ve druhém setu asi lekl vítězství a rychle bylo 3: 3. Pak to byl boj. Ve třetím setu jsem ho uhnal a za stavu 3: 2 měl Chilan křeče – už jsem to nepustil, “ uvedl Pavol Červenák.

Soupeřem Slováka ve finále kvalifikaci bude domácí držitel volné karty Maxime Teixeira, 284.V pořadí počítače. Červenák vede v bilanci ze vzájemných duelů 2: 0 bez ztráty setu, shodně uspěl v sezóně 2010 právě na antuce.

Dvojnásobný štvrťfinalista turnaje ATP World Tour 250 ve Stuttgartu už má jistotu prémie 10 000 eur a 16 bodů do světového žebříčku, ve kterém figuruje na 237. místě (nejvyšší se vyskytoval na 169. příčce).

Červenák startuje v singlu na úrovni “velké čtyřky” 13. jednou – bez výjimky v kvalifikaci. Člen Akademie Marca-Kevina Goellner v Kolíně nad Rýnem má na kontě 7 jednotlivých zápasových úspěchů v kvalifikaci na Majors. Již v roce 2010 se na mezinárodních otevřených mistrovství Francie probojoval až do finále kvalifikace.

Pavol Červenák (SR) – Paul Capdeville (Chile) 4: 6, 7: 6 (3), 6 : 3